Як випрати смолу з одягу

Засохла на одязі смола може завдати чимало клопоту. Однак річ ще можна привести до нормального вигляду. Причому це цілком реально зробити в домашніх умовах, не вдаючись до дорогих послуг хімчистки. Як випрати смолу з одягу? Які засоби та засоби найкраще використовувати для отримання ідеального результату? Чи можна зробити видалення плям від смоли безпечним для різних тканин? Відповіді на ці питання сьогодні дадуть експерти ChystoPedia.

Способи видалення смоли з одягу

Існує кілька найбільш дієвих методів звільнення від подібної неприємності. Всі вони мають свої переваги та недоліки, а також низку нюансів, з якими ми вас сьогодні й познайомимо.

Термічна обробка.Почнемо з найпростішого підходу, що не потребує особливих зусиль та попередньої підготовки. Якщо ви не знаєте, чим можна видалити смолу з одягу в домашніх умовах, спробуйте скористатися цією нескладною інструкцією:

  • візьміть праску чи фен;

  • накрийте пляму шматочком тканини;

  • виверніть виріб на виворітний бік;

  • прогладьте річ нагрітою до максимальної температури праскою або пройдіть струменем гарячого повітря з фена.

Тканина має ввібрати всю смолу. Якщо результат не є ідеальним, поміняйте матеріал і повторіть процедуру. Після видалення залишилася жирна пляма? Скористайтеся універсальним спреєм Cif для поверхонь і текстилю.

Рідкі розчинники.Як випрати смолу від сосни чи ялинки? За допомогою спеціальних засобів можна позбутися навіть сильних забруднень. Однак багато професійних та побутових розчинників мають їдкий склад. Тому попередньо протестуйте засіб на непомітній ділянці виробу. Перед тим як скористатися засобом для виведення плям, обов’язково уважно вивчіть інструкцію на упаковці. Зважайте на тип тканини, з якого збираєтеся відмивати смолу.

Видалення плям холодом.Цей метод відмінно підходить, щоб усунути забруднення, отримані від попадання на одяг синтетичних і деревних смол. Очищати їх слід так:

  • якщо пляма свіжа, акуратно видаліть смолу за допомогою серветки або шматка тканини (робіть це так, щоб не розмазати залишки і не втерти їх ще глибше в структуру матеріалу);

  • покладіть одяг у поліетиленовий пакет;

  • заберіть її в морозилку;

  • залиште там на 2-3 години;

  • дістаньте річ і акуратно розламайте руками і зніміть застиглу смолу.

Щоб усунути всі залишки, можна використовувати лезо бритви або ніж. Але не пошкодіть саму тканину.

Використання спирту.Цей метод підійде, якщо вам потрібно видалити соснову смолу з одягу, виготовленого з бавовни. Прибирати плями слід так:

  • візьміть ватяний диск;

  • нанесіть на нього спиртовий розчин;

  • акуратно обробіть забруднену ділянку виробу;

  • залиште на 20 хвилин;

  • ретельно промийте річ холодною водою.

Якщо смола вже встигла засохнути, спершу обережно зіскребте її за допомогою ножа, а потім рясно залийте спиртом. Після цього можна буде пропрасувати річ праскою через шар промокального паперу і витерти насухо оброблену ділянку матерії.

Рідина для зняття лаку.Ви можете використовувати засіб, до складу якого входить ацетон. Підійде і більш щадна рідина. Перший варіант актуальний для тих речей, які точно не полиняють. Якщо ви не знаєте, чим можна видалити смолу з одягу, скористайтеся цією простою інструкцією:

  • візьміть губку, ватяний диск або шматок м’якої тканини;

  • змочіть його в рідині для зняття лаку;

  • потріть забруднене місце, доки смола повністю не відійде;

  • випрати річ руками або в пральній машинці.

Рослинна олія.Використовуйте цей спосіб, якщо не знаєте, як випрати смолу зі шкіряних виробів. Можна взяти соняшникову або оливкову олію. Намочіть у ньому м’яку бавовняну тканину. Прикладіть до забрудненої ділянки та протріть її з невеликим натиском. Залишіть олію на шкірі на 20 хвилин. Залишки можна буде видалити разом із смолою за допомогою вологого вафельного рушника. У процесі очищення масло потрапило на поверхні, що знаходяться поруч? Позбавтеся жирних слідів і плям, взявши на озброєння засіб для чищення Cif Легкість чистоти Антижир.

Антибактеріальний гель для рук.Напевно, такі бульбашки залишилися в будинку ще з періоду пандемії. Деякі з них (спиртові) добре видаляють навіть великі смоляні плями. Рясно нанесіть гель на тканину, потріть забруднення нігтем або щіткою. Повторіть процедуру, доки пляма повністю не зникне.

Як випрати епоксидну смолу?

Це досить в’їдлива речовина, здатна за дуже короткий термін проникнути в глибину тканини. Якщо ви не знаєте, чим випрати епоксидну смолу, спробуйте скористатися спиртом. Обережно видаліть верхній застиглий шар ножем. Потім обробіть забруднену ділянку виробу сумішшю, приготовленою зі скипидару та спирту (їх треба взяти у співвідношенні 1: 1). Нанесіть рідину на тканинну серветку і прикладіть її до плями. Залишіть приблизно на годину. Після цього видаліть залишки смоли і випрайте річ руками або в пральній машині.

Як видалити застарілу пляму від смоли?

Чим раніше ви помітите забруднення, тим простіше його позбутися. Тому намагайтеся забирати плями від смоли відразу після їх появи. Якщо речовина вже встигла застигнути, відскоблить верхній шар і скористайтеся спиртом, спеціальним розчинником або рідиною для зняття лаку з ацетоном. Застаріла пляма має контур із чітко окресленими краями. Воно добре помітне як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони тканини.

Як забрати смолу з різних тканин?

Щоб не пошкодити структуру матеріалу, необхідно враховувати його особливості:

  • з бавовни допомагає прибрати смолу ацетон та скипидар;

  • для натурального шовку та вовни потрібна суміш крохмалю зі скипидаром (1 чайна ложка та 5-6 крапель) або нашатирний спирт;

  • для шкіри годиться тільки олія;

  • болоньова тканина та ацетатний шовк обробляються очищеним бензином, ацетон та оцет не годяться;

  • нейлон та капрон можна очистити за допомогою теплої води та господарського мила;

  • куртки з мембранної тканини позбавляються від смоляних плям сумішшю скипидару та господарського мила (скипидар розчиняється у воді у співвідношенні 1 до 2, а потім туди ж натирають мило).

Видалити підручними засобами плями від соснової або епоксидної смоли з одягу не так вже й складно. Головне – почати позбавлятися забруднення якнайшвидше, поки воно не встигло засохнути. Також необхідно брати до уваги особливості матеріалу. Делікатні тканини не терплять обробку сильними кислотами та лугами, а для шкіри можна використовувати тільки олію.

Часті питання про те, як відпрати смолу з одягу

Як випрати смолу від куртки?

Використовуйте суміш води, скипидару та господарського мила.

Як видалити застиглу епоксидну смолу?

Це можна зробити за допомогою спирту та скипидару, змішаних у рівних пропорціях.

Як можна випрати хвойну смолу зі шкіряних речей?

Для шкіри актуально використовувати тільки олію. Нанесіть його на шматок бавовняної тканини та протріть забруднене місце. Залишіть масло на ньому ще на 20 хвилин, після чого видаліть його разом із залишками смоли вологою серветкою.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

2 години ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

1 день ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

2 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

3 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

4 дні ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

5 днів ago