Очищення одягу вже давно стало практично щоденним ритуалом кожної господині. З проблемою появи слідів від праски багато хто стикається. Виявляються вони у вигляді жовтих, білих смуг або плям, а також блискучих ділянок. Експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно позбутися плям на одязі.
Причини плям та підпалин
Зміст статті
Як правило, виною усьому нехтування правилами прасування. В результаті чого на коханій кофті утворюється підпалина або сліди, які псують зовнішній вигляд речі.
Причин появи плям кілька:
-
Очищення речей, недостатньо добре прополоснутих, від прального порошку. При термічному та паровому впливі залишки порошку пригорають.
-
Зіпсована або забруднена підошва праски;
-
Неправильно встановлено температурний режим. Дуже часто господині нехтують цим, використовуючи ту саму температуру для бавовни та делікатних тканин. Тому на світлому та кольоровому одязі з’являються жовтувато-коричневі палиці, а на темному – блискучі розлучення;
-
Несправна праска.
Як прибрати пляму від праски на одязі з різних видів тканини
Найперше, що ви повинні зробити після виявлення плями або палиці – прополоскати тканину в холодній проточній воді. Так ми знижуємо можливість проникнення опіку вглиб волокна.
Після чого беремо жменю прального порошку, додаємо в нього пару крапель води до отримання кашки і втираємо в пляму. Споліскуємо річ у трохи теплій воді, даємо просохнути. Такий спосіб, якщо не повністю подолає проблему, але значно полегшить подальшу боротьбу зі слідами.
Методика виведення плям і підпалин дещо відрізняється залежно від виду тканини, з якої виготовлена річ.
Синтетика
Нам знадобиться сода та вода. Готуємо з них кашку, наносимо її на проблемну ділянку, залишаємо до повного висихання.
Ще один засіб – суміш перекису водню (5 ст. л.) та нашатирного спирту (1 ст. л.). Змочуємо сумішшю ватяний диск, акуратно промокуємо слід від праски, даємо висохнути.
Після всіх маніпуляцій споліскуємо одяг у воді кімнатної температури, висушуємо та прогладжуємо на відповідному режимі.
Бавовна та льон
Щедро посипаємо пляму сіллю, зверху поливаємо соком лимонним. Краще висушити тканину під сонячним промінням, можна на підвіконні. Потім струшує висохлу сіль і відправляємо річ у прохолодну воду. Потім стираємо звичним способом.
Також можна скористатися сумішшю нашатирного спирту з перекисом водню. Їх змішують у рівних пропорціях та наносять на плями від праски на одязі. Достатньо потримати розчин на поверхні протягом 5-10 хвилин.
Відмінним засобом для видалення плям та підпалин з бавовняних та синтетичних тканин є універсальний спрей Cif Розпорошуємо його на забруднення, чистимо за допомогою губки/ганчірки, а потім змиваємо під струменем води.
Шерсть
Для видалення плям із вовни скористаємося пастою, приготовленою на основі соди та води.
А ось позбутися підпалин можна тільки механічним чищенням за допомогою леза, станка для бритв або канцелярського ножа. Потрібно акуратно зрізати згорілі ворсинки та відшліфувати ділянку. Для цього підійде пилка для нігтів або наждачний папір із дрібним зерном.
Шёлк
Забрати слід від праски допоможе содова кашка, а повернути початковий яскравий колір шовковим речам – звичайна цибулина. Натираємо її на дрібній тертці, накладаємо отриману масу на пляму, залишаємо на 40-60 хвилин. На завершення випрайте одяг звичним способом, щоб ліквідувати їдкий запах цибулі.
Перед використанням усіх раніше описаних засобів рекомендується провести тест на сумісність на непомітній ділянці.
Як запобігти появі слідів від праски
Щоб не думати, як вивести жовту або блискучу пляму від праски, прасування повинне здійснюватися з дотриманням певних правил. Перше, що має врахувати господиня, – це рекомендації виробника одягу. Для цього потрібно вивчити ярличок, де найчастіше вказано допустиму температуру нагрівання праски. Виставляйте температурний режим відповідно до вказівок.
Пам’ятайте про те, що будь-яку тканину краще прогладжувати з виворітного боку. Особливо це стосується делікатних матеріалів, а також суконь, кардиганів, ветровок, спідниць, штанів і т.п.
Працюючи праскою, рухайте його по речі рівномірно, приділяючи увагу всім ділянкам. І при цьому не залишайте його надовго на одному місці, щоб уникнути перегріву тканини.
Для того щоб уберегти матеріал від підпалин та плям, можна скористатися вологою марлею або тонкою ситцевою тканиною. Але врахуйте, що для вовняних виробів такий спосіб прасування не підходить.
Підошву праски потрібно регулярно очищати від нагару та вапняного нальоту. Якнайкраще підійде крем Cif. Мікрокристали відмінно справляються із найскладнішими забрудненнями, залишаючи поверхню ідеально чистою та гладкою. За рахунок покращеної текстури крем легко змивається, щоб можна було відразу насолодитися сяючим результатом. Техніка використання дуже проста – наносимо крем Cif на поверхню за допомогою м’якої ганчірки. Для досягнення найкращого ефекту залишаємо його на підошві кілька хвилин, потім змиваємо.
Також, якщо праска оснащена функцією подачі пари, то потрібно натиснути на кнопку «Пар» кілька разів до того, як ви доторкнетесь до підошви речі. Це необхідно для прочищення отворів від солей, що відклалися, і накипу. Добре, якщо вбудовано автоматичну систему очищення. А якщо ні, то доведеться промити дірочки самостійно за допомогою розчину лимонної кислоти (1 ст. л. кислоти на склянку теплої води), заливши його в резервуар для води. Потім включаємо праску на максимальне нагрівання, чекаємо автоматичного відключення і ставимо паровий режим. Завдяки кислоті накип руйнується і виходить разом із парою. Для очищення від лимонної кислоти повторюємо ту саму операцію, але вже з водою.
Запобігти появі блискучих слідів і плям на одязі від праски досить легко, дотримуючись певних правил. Головне – не забувати своєчасно очищати вашого помічника від накипу, залишків, що пригоріли, вапняного нальоту, а також правильно підбирати температурний режим. А якщо появи плям все ж таки не вдалося уникнути, то віддаємо перевагу найбільш ефективному засобу для їх видалення.