Як гладити постільну білизну

Глажка постільної білизни – процес, який любить не так багато господарок, а деякі з них і зовсім не вважають її необхідним. До того ж не всі справляються з таким завданням правильно. І результатом іноді стають зіпсовані речі і навіть праска, яка потребує чищення, а то й ремонту. Причиною всіх цих неприємностей може бути незнання нескладних побутових лайфхаків. Сьогодні команда експертів ChystoPedia розповість, як гладити постільну білизну і навіщо це робити.

Прасувальна дошка, на якій стоїть праска і постільна білизна

Переваги прасування білизни

Прихильників думки, що абсолютно всі речі потребують термічної обробки та ретельного прасування після кожного прання, досить багато. Ця процедура в більшості сімей вважається обов’язковою (особливо якщо є маленькі діти). І на стандартне питання, навіщо гладити постільну білизну, господині зазвичай як відповідь наводять ці докази.

  • Матеріал стає м’якшим і тактильно приємнішим. Це вагомий аргумент, адже жорстка тканина постільної білизни навряд чи допоможе комфортно почуватися в ліжку і швидше заснути.

  • Ретельно пропрасовані речі виглядають більш естетично та привабливо. Це актуально не лише для одягу, а й для постільної білизни. Так, у процесі використання воно меніться, але не надто сильно. Погодьтеся, так приємно спати на гладенькій білизні, нехай і згодом на ньому з’явиться трохи дрібних заломів.

  • Комплекти, що регулярно піддаються прасуванні, служать довше. Це з тим, що під впливом високих температур волокна тканин запаиваются і стають міцнішими. Так прасування допомагає запобігти розщепленню ниток.

  • Матеріал проходить своєрідну дезінфекцію. Більшість бактерій гине під час прасування речей. Це особливо актуально у будинку, де є маленькі діти, а також люди з ослабленим імунітетом. Також рекомендується добре прасувати постільну білизну після перенесених інфекційних та вірусних захворювань.

Читайте також:  Як прибрати статичну електрику з одягу

______________________________________________________________________________

До речі, якщо вам важливе ретельне прибирання та відсутність у будинку шкідливих мікроорганізмів, можна використовувати при збиранні
антибактеріальні вологі серветки для поверхонь
,
антибактеріальний спрей, що чистить
и
засіб для чищення Domestos Ультра Білий з антибактеріальним ефектом
.

______________________________________________________________________________

Всі ці переваги досить вагомі. Однак недоліки у прасування теж є. Розповімо і про них.

Розкладений підковдра, праска його гладить

Мінуси прасування постільної білизни

Чи прасувати постільну білизну після прання? Деякі експерти стверджують, що ця процедура далеко не завжди корисна для тканини. Люди, які вважають за краще обходитися в побуті без праски, зазвичай наводять такі аргументи на захист своєї думки:

  • Витрата великої кількості сил та часу. Глажка комплектів постільної білизни, як правило, займає не 5 хвилин. І цей час часто можна витратити продуктивніше.

  • Незручність процесу та можливі дискомфортні відчуття.Під час прасування доводиться стояти у незручному положенні. Якщо прасувати занадто часто і довго (наприклад, багато комплектів білизни у великій родині), то це може вплинути на самопочуття людини, нерідко з’являється дискомфорт або болі в спині, руках або ногах. Адже часом, щоб перегладити всю білизну та одяг, потрібно витратити щонайменше 2–3 години, під час яких доводиться стояти на одному місці.

  • Зниження гігроскопічності матеріалу. Неправильне прасування постільної білизни з натуральної тканини (наприклад, на дуже високій температурі) може знижувати її гігроскопічність. Отже, матеріал може гірше вбирати вологу. Така тканина погано пропускає повітря і може довше залишатися вологою через пот.

  • Збільшення витрати електроенергії. Звичайно, йдеться про часте і довге прасування. До того ж деякі моделі прас можуть споживати досить багато електрики, а це додаткові витрати сімейного бюджету.

  • Накопичення статичної електрики. Це може відбуватися під час обробки матеріалу гарячою праскою. В результаті якість відпочинку на такій білизні може знижуватись.

  • Деяка небезпека процесу. Розпечена поверхня праски – це завжди потенційний ризик отримання травм. У зоні ризику знаходяться домашні тварини, маленькі діти, і навіть ви самі. Тому дуже важливо від початку і до кінця процесу знаходитися поряд з розпеченою праскою, а потім простежити, щоб вона остигала в недоступному для дітей або тварин місці.

Читайте також:  Як очистити пальто від вовни

Чи обов’язково гладити постільну білизну чи ні – вирішувати тільки вам. Вивчіть всі за і проти, після чого визначтеся, чи потрібне вам це заняття. А далі ми розповімо вам, які варіанти комплектів не потребують термічної обробки праскою.

Людина тримає в руках погладжений комплект постільної білизни, складений чаркою.

Яка постільна білизна не потрібно гладити

Насправді не всі матеріали після прання стають м’ятими. Сьогодні продаються дуже гарні комплекти, які досить просто рівно розвісити сушитися відразу після прання (це дуже важливо), праска вам не знадобиться. Отже, яку постільну білизну не треба прасувати? Це можуть бути вироби з мікрофібри, бамбукового волокна, крепу або обробленого спеціальним способом сатину. Вся ця білизна буде досить акуратно виглядати навіть без прасування.

За якої температури гладити різні види тканин?

Щоб улюблений комплект не став непридатним раніше часу, потрібно дотримуватися рекомендацій щодо його прасування. Їх можна побачити на спеціальних ярликах, які виробник пришиває до виробів, або в пам’ятці, яка йде в упаковці з білизною. Далі розповідаємо про температурний режим прасування різних тканин.

  • Хлопок.Підковдра, наволочки і простирадла, виготовлені з бавовняних волокон, найкраще гладити в злегка вологому стані при температурі 140-200 градусів. Якщо виріб повністю висохло, його необхідно додатково зволожити (наприклад, пульверизатором).

  • Синтетичні тканини.З цими матеріалами потрібно бути дуже обережними. Оптимальний варіант: 80 градусів, також допускається поступово невелике збільшення температури (не більше 90-100), якщо заломи погано розгладжуються, але спочатку не забудьте акуратно перевірити непомітну ділянку тканини. Якщо ви встановите дуже високу температуру, тканина просто розплавиться. В результаті на виробі утворюється масштабна дірка, а підошва приладу виявиться сильно забрудненою. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, спробуйте скористатися універсальним кремом для чищення Cif Актив Лимон. У деяких випадках він, можливо, позбавить техніку забруднень.

  • Шовк та шифон.Ці тканини гладити потрібно швидко та з невеликим натиском. Максимальна температура – 80 градусів. І не забудьте заздалегідь зволожити виріб, загорнувши його в мокрий рушник (просто бризкати водою не можна).

  • Вискоза.Синтетичний шовк витриваліший до високих температур. Його можна гладити при режимі 120 градусів. Тиск на підошву праски має бути помірним.

  • Лен.Щоб позбавитися складок на такому матеріалі, доведеться нагріти праску до 210-230 градусів. Не бійтеся натискати на пристрій та використовувати режим парового удару.

  • Ситец.Як правильно гладити постільну білизну з популярного на сьогоднішній день ситцю? Це найкраще робити у вологому стані та з виворітного боку. Рекомендована температура становить 180-230 градусів.

Читайте також:  Як і де зберігати взуття: ідеї та лайфхаки для зберігання

Людина гладить праскою з парою простирадло

Корисні поради

Декілька лайфхаків, які зроблять процес прасування простим і зручним:

  • придбайте якісну праску та велику прасувальну дошку з тефлоновим чохлом;

  • дійте особливо акуратно в області блискавок та гудзиків;

  • виймайте постільну білизну із сушарки відразу після завершення програми, так вона буде менш м’ятою;

  • ретельно трясіть речі після прання, намагайтеся розвішувати їх максимально рівно, без перекосів та зайвого натягування тканини. Також пригладжуйте їх руками після того, як розмістили на сушарці;

  • делікатні тканини гладьте у вологому вигляді або через змочену водою марлю.

Гладити постільну білизну потрібно з урахуванням нюансів тканини, з якої вона пошита. Якщо не нехтувати рекомендаціями, сушити речі в розправленому стані і не зловживати занадто високим температурним режимом, комплекти вам прослужать максимально довго.

Часті питання про те, як правильно гладити постільну білизну

Як швидко погладити простирадла на гумці?

Таке простирадло можна гладити прямо на матраці (але важливо враховувати матеріал чохла і самого матраца) в розтягнутому вигляді або вклавши її куточки один в одного.

Чи можна прасувати постільну білизну відпарювачем?

Так, таким чином постільна білизна добре позбавляється від заломів і дезінфікується гарячою парою.

Чи потрібно прасувати трикотажну постільну білизну?

Такий комплект можна не піддавати прасуванні, так як трикотажна постільна білизна добре тягнеться і легко розправляється на ліжку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *