Як користуватись рідкою шкірою для ремонту виробів зі шкіри?

Рідка шкіра є простим та зручним інструментом для ремонту не тільки меблів, але ще й улюбленого верхнього одягу та взуття. Вона коштує недорого, продається повсюдно, не потребує використання спеціальної техніки та інструментів. Якщо ви не знаєте, як користуватися рідкою шкірою, але хочете навчитися з її допомогою відновлювати пошкодження, ознайомтеся з детальною інструкцією від експертів ChystoPedia.

Що являє собою рідка шкіра і для чого вона потрібна

Liquidleather – це полімерна суміш, в основу якої входить вода та спирт. Вона має густу пастоподібну консистенцію, що нагадує гуаш. Через деякий час після нанесення на пошкоджену поверхню виробу застигає рідка шкіра. В результаті вона стає практично невідмінною від натуральної чи штучної. За допомогою цього засобу можна легко оновити зовнішній вигляд будь-яких шкіряних виробів, наприклад, оббивки в салоні автомобіля, курток і туфель, диванів та крісел. Вона міцно з’єднується з основним матеріалом та усуває такі ушкодження, як розриви, подряпини, порізи. Рідка шкіра не змінює свої властивості від тепла тіла і при намоканні, залишається еластичною, не покривається тріщинами при зминанні.

Даний засіб за умови домашнього використання є актуальним лише для ремонту виробів з гладкою однорідною структурою покриття. Відновити рельєф шкіри рептилії за допомогою цієї суміші не вдасться. Знадобиться спеціальний штамп-шаблон. Але він не завжди здатний зробити нове покриття візуально ідентичним старому.

Склад та ціна

Продається рідка шкіра у форматі тюбика чи флакона. Для зручності його кришку часто оснащують невеликим пензликом для швидкого і рівномірного нанесення складу на поверхню, що ремонтується. Рідка шкіра має нетоксичний склад. Тому ви можете використовувати її без респіратора і захисного костюма. Також засіб не зашкодить навіть у закритому приміщенні. Однак рідка шкіра для ремонту шкіряних виробів забруднює руки на зразок фарби, тому при роботі з нею краще використовувати рукавички.

Зараз купити рідку шкіру можна за ціною 700–800 гривень, але вартість може змінюватись в залежності від обсягу та виробника. Продається засіб у магазинах побутової хімії. Її також можна придбати в інтернет-магазинах, жодних обмежень на онлайн замовлення рідкої шкіри немає.

Як підібрати відтінок рідкої шкіри?

Зазвичай такі кошти випускаються в багатій палітрі кольорів. Набути потрібного відтінку не складе проблем. Але якщо вам потрібний якийсь незвичайний тон, його доведеться зробити самостійно. Купуйте кілька баночок і змішуйте їх, спираючись на правила кольору. З першого разу отримати правильний відтінок рідкої шкіри для ремонту шкіряного взуття або іншого предмета одягу може бути складно. Тому змішуйте склади та перевіряйте їх схожість із виробом, що потребує реставрації, у непомітному місці.

Які вироби можна ремонтувати за допомогою рідкої шкіри?

Цей засіб чудово підходить для оновлення поверхні з натуральної та штучної шкіри. Воно незамінне для реставрації:

  • домашніх та офісних меблів, обтягнутих шкірою;

  • аксесуарів (сумок, рукавичок, ременів);

  • портмоне та гаманців;

  • шкіряного взуття;

  • одягу (плащів, курток);

  • шкіряні поверхні в салоні автомобіля.

Завдяки різноманітності відтінків рідкої шкіри, які продаються наборами, найчастіше не доводиться навіть нічого змішувати самостійно. Потрібний колір легко знайти в магазині та в інтернеті.

Як використовувати рідку шкіру?

Правила застосування такого складу досить прості. Ви можете придбати засіб самостійно та повернути виробу колишній привабливий вигляд. Якщо ви не знаєте, як користуватися рідкою шкірою для ремонту дивана, взуття або одягу, дотримуйтесь цієї нескладної інструкції.

Инструменты.Нічого специфічного не знадобиться. Щоб шар оновленої шкіри вийшов фактурним та пористим, його рекомендується наносити за допомогою губки. Якщо потрібно використовувати спеціальний штамп-шаблон, то губка замінюється художнім пензлем. Вам також знадобиться:

  • безворсова тканина;

  • будь-який знежирювач (відмінно підходить спирт);

  • невеликий шпатель (замість нього можна взяти непотрібну пластикову картку чи гнучку лінійку);

  • штамп-шаблон, що імітує текстуру вихідного покриття).

Якщо ви ще жодного разу не реставрували речі або меблі таким методом і не знаєте, як правильно користуватися рідкою шкірою, обов’язково використовуйте рукавички.

Підготовчий етап

Рідка шкіра поєднується з матеріалом за принципом дифузії. Вона проникає в пори покриття виробу, поєднується з його молекулами, а потім утворює дуже міцну структуру. Але цьому процесу заважає шар жиру, що накопичився на поверхні предмета, що реставрується. Тому обов’язково скористайтесь спиртом. Змочіть тканину і ретельно обробіть місце, куди наноситиметься склад. Для інтенсивнішого дифузійного процесу поверхню бажано додатково зашкурити наждачкою.

Не перестарайтеся на цьому моменті. Покриття має стати шорстким. При надто тривалій або сильній обробці з’являються дірки, що тільки посилює ситуацію.

Після використання наждакового паперу обов’язково змахніть частинки старої шкіри, що утворилися, щіткою або ретельно здуйте за допомогою фена. Це необхідно для міцного з’єднання розчину з вихідним матеріалом.

Як наноситься рідка шкіра

Цей засіб можна використовувати на будь-якій ділянці виробу, де є пошкодження верхнього шару. Акцент слід робити на зонах, які зазнають найбільшого навантаження в процесі експлуатації. Якщо ви не знаєте, як користуватись рідкою шкірою для меблів, врахуйте, що сам склад не розрахований на сильний тиск. Тому йому знадобиться армування. Підсилити «латку» можна, підклавши невеликий шматочок тканини, наприклад, марлі.

Принцип нанесення рідкої шкіри наступний:

  • з’єднайте краї пошкодженого матеріалу, при необхідності підкладіть латку;

  • пензликом або шпателем нанесіть невелику кількість засобу;

  • дочекайтеся, поки склад висохне (точний час вказується на тюбику);

  • нанесіть шкіру другим шаром за допомогою губки, збільшуючи площу оброблюваної ділянки;

  • за потреби відновіть фактуру штампом-шаблоном;

  • дочекайтеся завершення полімеризації.

Як швидко висушити рідку шкіру

Щоб не чекати 30 хвилин, поки шар розчину висохне, прискоріть процес, направивши на ділянку струмінь гарячого повітря з фена. Так склад схопиться швидше. Якщо ви використовуєте рідку шкіру для ремонту шкіряної куртки або взуття, пам’ятайте, що одягати їх можна буде лише через 24–48 годин після завершення процедури реставрації.

На цей раз ви дізналися, що таке рідка шкіра і для чого вона може стати в нагоді в побуті. Використовуйте цей засіб, щоб подарувати друге життя улюбленим речам.

Часті питання про використання рідкої шкіри

Чим можна розбавити рідку шкіру?

Якщо засіб засох, його можна розбавити кількома краплями горілки або спирту.

Чим можна замінити цей засіб?

Повноцінних замінників рідкої шкіри на сьогоднішній день немає.

Як змити шкіру?

Якщо склад потрапив на руки або сторонні предмети, його можна відтерти тканиною, змоченою в рідині, що містить спирт.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

8 години ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

1 день ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

2 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

3 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

5 днів ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

6 днів ago