Як і чим почистити шкіряний диван: засоби для чищення шкіри меблів

Шкіряний диван – статусний предмет інтер’єру та зручні меблі одночасно. При правильному відході навіть слід від фломастера не стане для вас проблемою. Експерти ChystoPedia розкажуть, які засоби та засоби для чищення шкіряних меблів вибрати в залежності від кольору оббивки та характеру забруднень.

Презентабельний вид шкіряного дивана можна зберегти якомога довше, знаючи особливості процесів старіння натурального матеріалу та вчасно вживаючи заходів щодо його відновлення.

Натуральна шкіра виглядає привабливо і не старіє завдяки захисному шару, який створюється за рахунок масел, що виступають на її поверхню. Однак згодом оббивка тьмяніє через нестачу мастила, ресурси якого не нескінченні. Використання спеціальних кондиціонерів та консервантів уповільнює природні процеси старіння, дозволяє повністю відновити природний блиск.

Як почистити шкіряний диван у домашніх умовах

При щотижневому прибиранні будинку приділяйте меблі з натуральної шкіри належну увагу:

  1. Пропилісось диван. Для чищення швів, кутів, загинів використовуйте щілинну насадку;

  2. Огляньте меблі, переконайтеся, що на них не залишилося пилу, немає забруднень. При необхідності пропилісосьте ще раз. Для стійких плям скористайтеся порадами, які ми наведемо нижче;

  3. Протріть диван м’якою серветкою, змоченою у воді;

  4. Пройдіться сухою ганчіркою, акуратно промокуючи поверхню.

Візьміть за правило полірувати шкіру кондиціонером на восковій основі або гліцерином.

Як почистити шкіряний диван від забруднень

Якщо ви помітили на меблів сліди жиру, плями невідомого походження, негайно вживіть заходів, доки забруднення не в’їлися в структуру матеріалу. Використовуйте спеціальні засоби для чищення меблів зі шкіри, мило чи молоко.

Перш ніж почистити шкіряний диван із застосуванням гелів, спреїв або рідин промислового виробництва, ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Під час роботи з побутовою хімією надягайте захисні рукавички, відкривайте вікна для провітрювання приміщення. Наносите засіб на забруднення тим способом і в кількості, як зазначено в інструкції виробника.

Якщо у вас під рукою не було спеціального гелю для шкіри, скористайтеся універсальним спреєм від Cif. Нанесіть засіб на забруднення, почистіть ганчіркою та змийте. Спрей здатний видалити жирні відбитки, складні плями від їжі, чаю, кави.

Чищення шкіряних меблів в домашніх умовах мильним розчином виконують таким чином:

  1. У ємності з теплою водою розчиняють мило (туалетне чи господарське). Співвідношення та обсяг беруться довільно залежно від ступеня забруднення;

  2. Змочують в отриманому розчині губку або серветку та протирають оббивку;

  3. Акуратними рухами без тиску та сильного тертя видаляють забруднення;

  4. Забирають залишки розчину чистою сухою серветкою.

Натуральне коров’яче молоко – не менш дієвий засіб для чищення шкіряного дивана та інших виробів зі шкіри. Використовувати його слід у підігрітому вигляді. Видаляти плями та забруднення потрібно м’якою серветкою або губкою, протираючи оббивку делікатними рухами. Залишки вологи з поверхні меблів можна зібрати сухим рушником, ганчіркою, серветкою.

Чим відмити білу шкіру на дивані

Повернути меблі зі світлої натуральної шкіри первісний лиск допоможуть продукти, які знайдуться в кожному будинку. Найчастіше для цих цілей використовують доглядове молочко, цибулю, суміш спирту з оцтом, білу зубну пасту.

Молочко для тіла або обличчя наносять на пляму за допомогою ватного диска, акуратно видаляють забруднення, збирають серветкою залишки.

Перш ніж чистити шкіряний диван цибулею, розділіть його навпіл. Далі зрізом потріть проблемні місця, акцентуючи увагу на плямах. При цьому бруд із цибулини потрібно видаляти, зрізуючи шар за шаром у міру потемніння. Потім оббивку потрібно добре протерти вологою ганчіркою.

Нашатир з оцтом чудово справляються з плямами. Підходить суміш для догляду за білими диванами. Дійте так:

  1. Візьміть трохи теплої води, влийте в неї оцет і нашатирний спирт у довільних пропорціях, розмішайте або струсіть;

  2. Змочіть в отриманому розчині серветку та делікатно обробіть забруднену ділянку;

  3. Видаліть залишки вологи добре всмоктуючою ганчіркою (рушником);

  4. Завершіть процес обробкою шкіри гліцерином, щоб не допустити її сухості внаслідок впливу оцту та спирту та надати їй блиску.

Зубна паста – засіб у догляді за шкіряними меблями, ефективний при невеликих забрудненнях. Використовувати можна звичайну пасту без спеціальних інгредієнтів, що відбілюють, кольорових вкраплень і абразивних частинок. На пляму наносять пасту за допомогою поролонової губки. Забирають вологою серветкою, потім насухо протирають.

Як видалити сліди різного походження зі шкіряних меблів

Шкіряні дивани встановлюють, як правило, у вітальні, де найчастіше зустрічають гостей, грають із дітьми. Тому нерідко зовнішній вигляд меблів можуть псувати плями вина, соків, жирної їжі, кави, крові, сліди від кулькової ручки, жуйка, що прилипла.

Якщо ви випадково капнули на шкіряну оббивку кольоровий сік або вино, відразу промокніть це місце і посипте сіллю. Вона вбере залишки і не дасть проникнути продукту всередину матеріалу. Якщо забруднення не відійшло повністю, то відмити шкіряний диван допоможе спирт у суміші з водою. Завершити процедуру необхідно обробкою проблемного місця гліцерином.

Позбутися слідів кави зі шкіряної оббивки можна мильним розчином і губкою, якою обробляють пляму від країв до центру, не допускаючи її розтікання. Як альтернативу милу візьміть столовий оцет у суміші із водою.

Щоб очистити шкіряний диван від засохлої крові використовують аспірин таким чином:

  • подрібнюють таблетку (краще у ступці) і порошок розводять в 10 мл гарячої води (не окріп);

  • за допомогою серветки з мікрофібри або ватного диска суміш наносять на пляму;

  • змивають бруд разом з аспірином теплою водою та просушують м’якою серветкою.

Сліди від ручки зникнуть за допомогою гумки. Цей спосіб застосовуйте обережно, щоб не пошкодити матеріал. Використовуйте також для цього рідке мило, розведене водою. Попередньо до сліду приклейте скотч, при його видаленні пляма частково зніметься разом із клейкою стрічкою.

Використовуйте кригу, щоб очистити шкіряний диван від жуйки. Додайте заморожений шматок до плями і дочекайтеся, поки гумка добре затвердіє під впливом холоду. Видаліть замерзлу жуйку механічним шляхом. Для цього підійде ніж (зчищайте пляму тильною стороною леза).

Поради щодо щоденного догляду за шкіряним меблевим покриттям

М’які меблі з оббивкою з натуральної шкіри не особливо вибагливі. Щоб зберегти презентабельний вигляд дивана, уникнути ризиків пошкодження, дотримуйтесь загальних рекомендацій експлуатації м’яких меблів. Ось кілька простих порад:

  1. Розташовуйте шкіряний диван подалі від радіатора опалення та інших джерел тепла. Постійне нагрівання негативно впливає на шкіру. Вона пересихає, і на ній можуть виникнути тріщини і в подальшому розриви.

  2. Якщо немає можливості поставити меблі далеко від обігрівачів, використовуйте радіатори на мінімальному режимі. Найчастіше обробляйте шкіру консервантом (гліцерином або спеціальним засобом).

  3. Розташуйте диван так, щоб на нього не потрапляли сонячні промені під прямим кутом. Ультрафіолет руйнує пігмент. Найгірше, на сонці вигорять деякі ділянки, і буде помітний різнотон.

  4. Підтримуйте оптимальну вологість. Це корисно не тільки для предметів інтер’єру, а й для вашого здоров’я.

  5. Перш ніж помити шкіряний диван у домашніх умовах, пропилісосьте його, видаливши з поверхні сміття та пил.

  6. У разі забруднення негайно вживіть заходів щодо їх усунення. Шкіра має властивість вбирати, і видаляти плями, що в’їлися, набагато складніше, ніж свіжі.

  7. Не використовуйте для чищення шкіряних меблів бензин, ацетон, розчинники та інші агресивні рідини.

  8. Раз на тиждень пилососьте меблі, вибираючи насадки з м’якою щіткою, на яких немає гострих країв, небезпечних кутів.

  9. Використовуйте гліцерин, водні суміші та спеціальні спреї для змащення шкіряного дивана. Чим «старші» меблі, тим частіше вони потребують дбайливого догляду.

Потертості неминуче з’являються на оббивці шкіряного дивана, оновити поверхні можна за допомогою таких засобів як крем для взуття, оливкова олія, рідка шкіра, натуральний бджолиний або будівельний віск.

Щоб випадково не зіпсувати оббивку, і щоб вам не довелося екстрено мити шкіряний диван, будьте обережні в побуті і виховуйте цю межу в дітях. Приймайте їжу безпосередньо за столом, не носите на диван закуски, горішки, напої. Не допускайте присутності на меблях гострих предметів, стежте за тваринами, гострі кігтики яких небезпечні для шкіри.

admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

1 годину ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

1 день ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

2 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

3 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

4 дні ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

5 днів ago