Цвіль згубна для килимів та килимових покриттів, а тому важливо знати правильні способи їх чищення. Дізнайтеся, як легко та швидко видалити цвіль з килима.
Цвіль – це неприємний грибок, що руйнує поверхні. Він не тільки створює неприємний затхлий запах, але і може бути небезпечним для вашого здоров’я, особливо якщо у вас є алергії, астма або просто слабка імунна система. Тому дуже важливо боротися із домашньою пліснявою, не відкладаючи.
Основними етапами в цій боротьбі будуть видалення цвілі, її запобігання та використання правильного засобу для чищення. Ми пропонуємо вам покроковий посібник з видалення цвілі з килимів та підлоги. Щоб дізнатися як видалити плісняву зі стін, читайте нашу статтю про видалення плісняви та пліснявого грибка.
Перш ніж розпочати боротьбу з пліснявою на підлозі та килимах, завжди вживайте необхідних запобіжних заходів і добре провітрюйте приміщення.
Видалення цвілі
Зміст статті
Як видалити цвіль з килимів за 10 кроків?
Цвіль дуже шкідлива для килимів, вона глибоко вражає волокна і складно її видалити. Якщо ваш ковролін виявився мокрим протягом кількох днів, наприклад внаслідок потопу, або якщо уражена пліснявою область становить більше двох квадратних метрів, доведеться вдатися до допомоги фахівців. Намагайтеся усунути причини появи цвілі (наприклад поточні труби або розбиті вікна) перш ніж боротися з плямами цвілі, інакше проблема повертатиметься знову і знову.
-
Одягніть захисний одяг, окуляри та маску– спроба видалити цвіль поширить суперечки, які можуть бути небезпечними для вашого здоров’я.
-
Пам’ятайте про вентиляцію– закривайте двері при збиранні, оскільки суперечки плісняви можуть поширитися в інші частини будинку, але відкривайте вікна, щоб забезпечити потік свіжого повітря.
-
Якщо килими можна зняти з підлоги, винесіть на вулицю.Залишіть їх сушитися на сонці на 48 годин.
-
Візьміть жорстку щітку і помітите зарості плісняви з верхньої та виворітної сторони килима.Пройдіться віником по підлозі, на якій лежить килим. Потім пропилісосьте всі поверхні або використовуйте пароочисник.
-
Нанесіть протиплесневий спрей на килим.Виконуйте інструкції на етикетках. Також можна скористатися альтернативними засобами, наведеними нижче. Переконайтеся, що протицвілевий спрей глибоко ввібрався в волокна і наносите його з обох боків вашого килима.
-
Потріть килим з обох боків і залиште сушитися.Більшість протиплесневих спреїв змивати не потрібно.
-
Нанесіть протиплідний засіб на підлогу,на якому лежить килим і дайте йому висохнути.
-
Знову нанесіть протиплесневий спрей на всі поверхні і дайте їм висохнути.
Якщо ви чистите ковролін, увімкніть світло.По можливості підніміть килим на 50 см над ураженою поверхнею і вийміть промоклі прошарки, висушіть килим вентилятором, зневоднювачем повітря або пилососом у режимі видування.
Дізнайтеся, як позбутися плісняви на будь-якій поверхні вашого будинку за допомогою нашої покрокової відео-інструкції:
Embedded YouTube video
-
Продовжуйте обробляти кімнату обезводнювачем повітря протягом декількох днів, щоб позбавитися від цвілевих суперечок, що залишилися.
-
Негайно зануріть усі пристрої в протигрибковий розчин,щоб уникнути поширення суперечка на інші поверхні в будинку.
Як видалити цвіль з дерев’яної підлоги?
-
Використовуйте скребок або тупе лезо,щоб видалити цвіль з верхніх шарів дерева, потім пропилісосьте.
-
Пройдіться по поверхні наждачним папером і нанесіть протигрибковий засіб,уважно дотримуючись інструкцій із застосування. Залишіть підлогу сохнути, потім повторіть процедуру знову.
-
Дайте поверхні добре висохнути.Нанесіть морилку для дерева, підібравши найбільш вдалий колір, за необхідності закріпіть.
Які протигрибкові засоби можна використати?
Мило і вода ніколи не впораються з пліснявою поодинці. Крім магазинного протиплесневого засобу можна скористатися такими альтернативами:
-
Відбілювач або перекис водню
Хоча відбілювач і використовується у боротьбі з пліснявою, він ефективно зупиняє зростання плісняви лише на непористих матеріалах, наприклад, плитці. Те саме стосується перекису водню. Обидві речовини можуть бути дуже їдкими, тому переконайтеся, що вони підходять для вашого типу статевого покриття. Змішайте відбілювач або перекис водень із водою у пропорції 1:8. Дайте засобу вбратися, потім висушіть.
-
Оцет та/або харчова сода
Оцет діє не на всі типи цвілі, хоч і зупиняє розростання більшості її різновидів. Харчова сода має той самий ефект, але крім чищення ще й позбавляється неприємних запахів. Використовуйте нерозбавлений оцет і для найкращих результатів залиште його вбиратися на годину, перш ніж змивати. Змішайте харчову соду і теплу воду, нанесіть на уражене місце і дайте вбратися, потім зметіть або пропилососьте надлишки засобу.
-
Чайне дерево та/або олія насіння грейпфрута
Обидві ефірні олії давно відомі своїми протигрибковими та протимікробними діями і є незамінними природними альтернативами у боротьбі з пліснявою. Додайте 1 столову ложку олії чайного дерева або 10 крапель олії насіння грейпфрута в склянку води і налийте в розпилювач. Потім нанесіть засіб на уражену поверхню, витріть надлишки ганчіркою і залиште сохнути.
Запобігання цвілі
Цвіль у будинку – 4 способи запобігти появі плісняви
Цвіль любить тепло і вологу, швидко поширюючись повітряними спорами, так що позбутися її буває дуже складно. Найчастіше джерелами цвілі є протікання або зайва вологість. Щоб уникнути появи плісняви на підлозі та килимах, необхідно:
-
Добре провітрювати всі кімнати в будинку– за потреби використовуйте зневоднювач повітря, щоб зменшити вологість у приміщенні.
-
Уникайте килимів у ванних кімнатах.Використовуйте плитку або інші непористі матеріали для оздоблення підлоги у ванній кімнаті.
-
Вішайте килимки для душу та рушники сушитися після кожного використання.Стирайте їх у гарячому циклі з оцтом щонайменше раз на тиждень для дезінфекції.
-
Переконайтеся, що вологі предмети, наприклад горщики з домашніми рослинами, не перебувають у тривалому контакті зі статевим покриттям.
Ось і все – озброївшись цими порадами, ви зможете впоратися з будь-яким типом цвілі. Якщо ви потребуєте додаткової інформації, ви можете дізнатися про використання засобів від плісняви та пліснявого грибка на кухні та ванній кімнаті, пройшовши за цим посиланням.
-
Видаліть плісняві нарости на килимі жорсткою щіткою.
-
Нанесіть протицвілевий спрей.
-
Почистіть килим з обох боків та залиште його сушитися.