Сучасний будинок оснащений найрізноманітнішими гаджетами, які допомагають підтримувати лад у будинку. Парова швабра стане ще одним гарним вкладенням у чистоту житла. Експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно вибрати парову швабру.
Що таке парова швабра?
Зміст статті
На вигляд пристрій схожий на вертикальний пилосос, що виконує функцію швабри, але більш удосконаленої. Вона не працює як пилосос, тобто не всмоктує пил, сміття. Але за рахунок викиду пари при роботі значно підвищує якість прибирання, уможливлюючи видалення складних забруднень набагато швидше і простіше, ніж при використанні звичайної ледащо з ганчіркою. Побутова хімія для очищення поверхонь не застосовується.
Прилад необхідно підключати до електромережі. Довжина шнура може досягати 9 м. Зауважте, що споживання електроенергії під час роботи мінімально – всього 5 кВт·год. У цьому потужність становить 1000 Вт.
Пара подається на поверхню з обертової підошви пристрою, яка може бути прямокутною або трикутною, що дозволяє прибирати навіть важкодоступні ділянки. На підошву надягають спеціальні насадки, які замінюють ганчірки. Вони мають різну фактуру, щоб можна було прибрати будь-який тип покриття.
Властивості та принцип роботи
Принцип роботи парової швабри полягає у перетворенні води на пару. Вода заливається у спеціальний резервуар, нагрівається всередині і закипає. В результаті при збиранні із сопла викидаються дрібні частки пари. Використовуючи різні типи насадок-ганчірок, можна очищати як підлогу, так і побутову техніку, шибки, дзеркала.
Ручка пароочисника регулюється за висотою, що робить роботу зручнішою. При цьому вага самого пристрою досить комфортна, щоб можна було тримати в одній руці – не більше 3 кг.
Сучасні моделі оснащені можливістю регулювання інтенсивності подачі пари, а також потужності її викиду. Це дозволить боротися із застарілими плямами.
Типи пристроїв
Розрізняють кілька основних видів пароочисників:
-
Класичний. Вони функціонують лише за рахунок води, яка підігрівається спеціальним нагрівальним елементом і перетворюється на пару, що випускається із спеціальних отворів під тиском. Такі пристрої, як правило, універсальні у використанні. Тобто можуть застосовуватися для очищення як лінолеуму, так і паркетної підлоги, а також полірування.
-
Оснащені електровіником. Функції такої парової швабри не обмежуються тільки прибиранням за допомогою пари, але може здійснюватися і сухе очищення поверхонь завдяки валику, що обертається.
-
Ергономічні. Основна відмінна характеристика такого приладу – підошва трикутної форми, що обертається. При цьому розмір пристрою дуже компактний. Така особливість дозволяє прибирати будь-які важкодоступні кути.
Парова швабра< с треугольной подошвой"/>
При виборі відштовхуйтесь від площі приміщення. Для великих квартир підійдуть класичні або оснащені електровіком швабри. Якщо приміщення маленьке або пристрій використовуватиметься досить рідко, то цілком підійде невеликий ергономічний прилад.
Правила використання
Як правильно користуватися паровою шваброю? Насправді ніяких особливих премудростей немає. Перед початком роботи потрібно заповнити ємність фільтрованою або звичайною водою з-під крана. Об’єм контейнера вміщує в середньому від 350 до 500 мл води, що дозволяє пристрою працювати протягом півгодини. Потім потрібно підключити його до електромережі, дочекатися, коли закипить вода і з сопел піде пара. Тоді пристрій буде готовий до використання.
Врахуйте, що температура кипіння води – 100 ° С, тому пара буде дуже гарячою. Будьте обережні під час роботи. Саме завдяки гарячій парі можливе не просто ефективне прибирання, а й знищення бактерій.
Не всі покриття для підлоги можна піддавати прибиранню за допомогою пари. Наприклад, ламінат нижче 33 класу, який не є вологостійким, мити небажано. При цьому навіть вологостійкий матеріал повинен мати герметичні стики.
Парова швабра< очищает ламинат/паркетную доску"/>
Пароочисник підходить для чищення керамічної плитки, міжплиткових стиків, вікон та дзеркал. Також прилад добре впорається з дезінфекцією різних предметів, у тому числі м’яких іграшок, оббивки мебелі.
Якщо ви виявили на тканинних насадках пляму, скористайтеся Універсальним спреєм Cif. Він впорається навіть зі слідами від олії, вина, кави, чаю.
Періодично всі насадки потрібно прати. Для початку замочіть їх у 5 л води з додаванням 2 ковпачків гелю Domestos Свіжість Атлантики. Він не просто вибілить матеріал, а й уб’є всі бактерії. Потім випрати насадки в пральній машині.
Переваги і недоліки
Серед переваг пристрою можна відзначити:
-
Високу ефективність та швидкість збирання. Завдяки гарячій парі можна впоратися навіть зі складними, застарілими забрудненнями;
-
Універсальність застосування, що дозволяє використовувати прилад для великої кількості поверхонь, у тому числі тканин, кахлів, стекол, побутової техніки;
-
можливість відрегулювати висоту ручки під себе;
-
Простота та зручність використання. Підошва, що обертається, робить прибирання швидким і якісним. Більше не потрібно терти забруднення, щоб одержати ідеально чисту поверхню;
-
Невелика вага.
Серед плюсів можна відзначити той факт, що підлога після збирання дуже швидко висихає, що особливо важливо для паркетних, ламінатних покриттів та настилів з інженерної дошки. При цьому залишаються розлучення.
Якщо судити з відгуків споживачів, то недоліки у парових швабр також є. Так, наприклад, пристрій не виконує функції пилососа, тому великі крихти і сміття зібрати не зможе. Бажано взагалі спочатку пропилососити, а паровою шваброю довести результат до ідеалу.
Якщо ви пролили на поверхню рідину, то прилад не збере великого обсягу води, а лише малу її частину. Прийде скористатися ганчіркою.
Також наголошується, що у дешевих моделей ненадійна конструкція.
Найкращі недорогі пристрої
Рейтинг недорогих парових швабрів відкривають моделі марки Kitfort. Вони мають добрі технічні параметри. Деякі пристрої додатково оснащені турбощіткою, що обертається, що робить можливим збір дрібної сміття і навіть вовни тварин.
Xiaomi – ще один бренд, під яким виробляються якісні та привабливі за ціною прилади. Вони мають відносно невелику вагу, дуже маневрені, зручні у використанні.
Моделі Philips характеризуються міцністю, надійністю, преміальною якістю складання. Виходячи з їх опису, вони трохи важчі за аналогічні моделі бренду Kitfort і Xiaomi, а також мають вищу вартість.
Вибираючи модель для себе, враховуйте технічні характеристики пристрою, а також частоту використання та площу, яку необхідно очистити. Підібравши якісну модель, можна бути впевненим, що парова швабра стане чудовою помічницею у господарстві.
Часті питання про парову швабру:
Як правильно вибрати парову швабру для дому?
Зверніть увагу на технічні характеристики пристрою, а також на площу, яку планується прибирати.
Що можна чистити паровою шваброю?
Паровою шваброю можна очищати, як підлогу, так і робочі поверхні, побутові прилади, іграшки, скла, дзеркала, та й загалом практично будь-які площини.
Чим гарна парова швабра?
Вона маневрена, ергономічна, зручна у використанні. Гаряча пара значно підвищує якість прибирання та здійснює дезінфекцію.
Чи важливі характеристики при виборі парової швабри?
Важливими технічними характеристиками при виборі швабри є: потужність, електроенергія, можливість регулювання висоти ручки та інтенсивності подачі пари, вага пристрою, об’єм контейнера для води. Дізнатися про них докладніше ви можете із нашої статті.