Дізнайтеся про список нескладних порад щодо використання дезінфікуючого засобу для підлоги, щоб знизити ризик захворювань, викликаних мікробами.
Незалежно від того, чи потрапляють на них крихти їжі на кухні, брудні сліди від взуття у вітальні чи передпокої, або бризки води у ванній кімнаті – наші підлоги щодня зазнають забруднення, і це може зробити їх справжнім розсадником небезпечних мікробів. Регулярно дезінфікуйте всі поверхні, щоб ви і ваша родина не наражалися на ризик захворювань, що викликаються бактеріями, що розплодилися. Щоб допомогти вам у цьому, ми зібрали список зручних порад щодо дезінфекції підлоги.
Перед тим, як обробляти підлогу дезінфікуючим засобом, особливо якщо підлога зроблена паркету або інших чутливих до хімічних речовин матеріалів, уважно прочитайте інструкцію із застосування, а також випробувайте засіб на невеликій ділянці підлоги, в непомітному місці. Не забудьте одягнути гумові рукавички.
Дезінфекція підлоги не така складна, як здається
Зміст статті
Для того, щоб уникнути поширення мікробів і захворювань, що викликаються ними, дезінфекцію підлоги в квартирі потрібно проводити регулярно – приблизно раз на тиждень, а якщо в будинку живуть маленькі діти і домашні тварини, то частіше. Слово “дезінфекція” може здатися чимось складним і лякаючим, проте насправді цей процес ненабагато відрізняється від звичайного вологого прибирання. Тим не менш, є і свої тонкощі, які необхідно враховувати, щоб не пошкодити підлогу і не ризикувати здоров’я – як власне, так і інших членів сім’ї. Універсальний список того, чим мити підлогу для дезінфекції включає:
- Віник, волотка з совком, або пилосос;
- Відро для миття підлоги;
- Швабра з ганчірковою насадкою;
- Дезінфекційний засіб для миття підлоги;
- Гумові рукавички, а також, якщо засіб із хлором – респіратор;
- Суха ганчірка.
Ключовий момент – це дезінфікуючий засіб для миття підлоги слід використовувати. Можна використовувати хлоровмісні засоби, такі як Domestos, які чудово справляються з бактеріями. Використовуйте їх у розведеному вигляді, також обов’язково захищайте обличчя та очі за допомогою респіратора. Також для дезінфекції підлог існують спеціалізовані продукти без вмісту хлору – такі як Glorix, до складу яких входять м’які компоненти, що чистять. А ті, хто дотримується екологічного підходу до збирання, можуть зупинити свій вибір на натуральних дезінфікуючих засобів для підлоги та використовувати з цією метою соляний розчин, розчин оцту чи нашатирного спирту.
Приступаємо до дезінфекції підлоги
Щоб зробити процес дезінфекції підлоги в квартирі простим і швидким, потрібно дотримуватися кількох нескладних порад. Найголовніше, – перед прибиранням протестувати сумісність обраного дезінфікуючого засобу для підлоги з покриттям для підлоги, особливо якщо це паркет або ламінат. Для цього потрібно протерти невелику ділянку підлоги у непомітному місці та залишити на кілька хвилин, після чого засіб змити. Коли тест пройдено, порядок дій такий:
- В першу чергу необхідно максимально звільнити підлогу в приміщенні, прибравши всі килимові покриття і невеликі предмети, а також відсунувши меблі.
- Позначте підлогу або зберіть пил, крихти та сухий бруд пилососом.
- Вимийте підлогу звичайним миючим засобом, при цьому ретельно віджимаючи ганчірку – зайва волога може вбратися в покриття та викликати його деформацію.
- Потім слід обробити підлогу дезинфікуючим засобом для миття підлоги та залишити на кілька хвилин.
- Промийте оброблену поверхню звичайною водою. Якщо ви використовуєте Glorix, його можна не змивати.
- Нарешті, потрібно насухо витерти підлогу ганчіркою.
Починати слід з далеких від входу приміщень, а закінчувати ванною кімнатою та туалетом. Потрібно стежити за тим, щоб у приміщенні, де проводиться дезінфекція підлоги, не знаходилися діти та домашні тварини – їх найкраще тим часом відправити у гості чи на прогулянку. І, звичайно ж, необхідно пам’ятати про засоби особистого захисту та використовувати гумові рукавички та респіратор.
Дезінфекція підлоги у квартирі – ключ до здоров’я сім’ї
Така проста дія, як дезінфекція підлоги, при регулярному проведенні допоможе зберегти здоров’я всієї сім’ї, знизивши ризик хвороб бактеріального або вірусного походження. Крім того, сучасні дезінфікуючі засоби для підлоги – наприклад, вже згаданий Glorix – здатні впоратися і з алергенами, знижуючи можливість виникнення алергії на пилок і квітковий пил.
- Безпека понад усе – при дезінфекції підлоги у квартирі потрібно використовувати гумові рукавички
- Перед обробкою підлоги слід випробувати дезінфікуючий засіб для підлоги в непомітному місці.
- Прибрати килими, дрібні предмети та підмістити пил перед миттям підлоги.
- Починати з далеких кімнат, закінчувати санвузлом.
- Протирати підлогу сухою ганчіркою, щоб уникнути деформації покриття.