Як очистити руки, одяг та поверхні від монтажної піни

Важко уявити будівельні, монтажні, ремонтні та сантехнічні роботи у будинку без монтажної піни. Якщо фахівці відточили майстерність з її нанесення, то любителів можуть виникнути деякі труднощі. Зокрема великий ризик забруднення рук та навколишніх предметів. Експерти ChystoPedia розкажуть, як очистити рідку та засохлу монтажну піну з поверхонь, у тому числі одягу та шкіри.

Відмінна герметизація, звуко- та теплоізоляція – це лише невеликий перелік властивостей монтажної піни. Тому вона стане в нагоді і для встановлення пластикових вікон, балконів, вхідних та міжкімнатних дверних конструкцій, і для ізоляції щілин середнього діаметру, та багатьох інших робіт під час ремонту.

Техніка її використання проста. Тому впоратися із роботою може навіть новачок. При цьому наносити склад, що сильно розширюється в об’ємі, потрібно дуже акуратно. В іншому випадку можуть утворитися важковиведені плями, позбавлятися яких слід моментально, інакше піна застигне. І тоді відтерти залишки буде набагато складніше.

Чим змити монтажну піну з рук та тіла

Видалити свіжий склад з рук та тіла можна дуже просто. Головне – встигнути прибрати його до полімеризації. Для цього вам знадобиться звичайна ганчірка, якою потрібно просто протерти шкіру. Зверніть увагу, що краще прати забруднення від країв до центру. Так ви виключите можливість розмазування піни по тілу. Потім ретельно миємо руки з милом.

Якщо пінополіуретановий герметик вже почала схоплюватися, то ацетоновмісні розчини швидко впораються з плямою і очистять його залишки. Добре мати у запасі уайт-спірит. Ацетон або уайт-спірит наносять на ватяний диск та протирають шкіру.

Набагато більше проблем із затверділим складом. Найбільш дієвими засобами є:

  1. Аерозольний розчинник тієї ж марки, що й піна. Подбати про його покупку краще одразу ж. Він також стане в нагоді для очищення пістолета.

  2. Розчинник. Зверніть увагу, що контакт з тілом повинен бути мінімальний, щоб уникнути роздратування або опіків.

  3. Гас/бензин. Змочуємо ганчірку в бензині і прикладаємо на застиглий склад на 5-10 хвилин. Потім рекомендується потерти руки будь-яким скрабом.

На завершення необхідно добре помити руки з милом, а також зволожити та наситити шкіру кремом.

Як правило, будь-який розчинник має досить їдкі пари та запах. Тому під час їх використання та після завершення очищення краще провітрити квартиру.

Народні методи очищення піни з рук

Якщо в будинку не виявилося жодного з перерахованих коштів, то можна скористатися одним із народних методів:

  • Рослинна олія. Перед застосуванням воно розігрівається до комфортного значення (близько 40 ° С). Потім рясно змочуємо ватяний диск або шматочок тканини, прикладаємо до плями. Витримуємо 15 хвилин. Через зазначений час пінополіуретан розм’якшиться і його можна буде відтерти механічним способом. Якщо після цього на шкірі є залишки піни, то помийте руки за допомогою засобу для миття посуду.

  • Сольова ванна. Беремо 1 л гарячої води, додаємо пару ложок солі, розчиняємо її та занурюємо руки. Чекаємо 5-10 хвилин, доки шкіра не розпариться. На завершення натираємо шкіру великими частинками солі або скрабом.

Чим прибрати плями монтажної піни з одягу

Почистити одяг від монтажної піни можна, але потрібно робити це дуже акуратно. Тим більше, що не кожен засіб може підійти. Деякі стоншують волокна або вибілять ділянку, що очищається. Наприклад, варто бути обережними з уайт-спіритом, бензином чи будь-яким іншим розчинником. Перед очищенням краще протестувати розчин на непомітній ділянці.

Найбезпечніший спосіб – заморозити річ. В результаті дії холодом склад стане крихким і легко відшарується від тканини після дії на нього гострим ножем. Будьте обережними, щоб не відрізати сам матеріал.

Громіздкий одяг необов’язково поміщати в морозильну камеру. Очистити монтажну піну з куртки можна шматочком льоду. Просто потримайте його на брудній ділянці, а потім зіскребте склад.

Якщо річ виготовлена з тонких тканин, то без втрат навряд чи вдасться позбутися плям. Краще вийти зі становища за допомогою аплікації, будь-якої нашивки або вишивки.

Тому, щоб не думати, як усунути суху монтажну піну з одягу, краще проводити всі роботи в захисному костюмі. Або вибирати такі речі, які потім не шкода буде викинути.

Чим відтерти монтажну піну з пластикових, дерев’яних та інших поверхонь Позбутися складу на пластикових елементах інтер’єру, у тому числі з віконних профілів, можна як спеціальними очищувачами, так і ацетоном або уайт-спіритом.

Якщо пластик м’який, то підійде підігріта рослинна/оливкова олія. Воно стане у нагоді і у випадку з дерев’яними поверхнями. Обробіть ділянку змоченою в маслі ганчіркою або губкою, залиште на 20-30 хвилин. Позбутися жирових розлучень допоможе мильний розчин.

Для скла, міцного пластику підійде механічний спосіб очищення. Мабуть, у кожному будинку знайдеться ганчір’я, наждачний папір, скребок, шпатель або звичайний ніж. Шляхом скоблення ви позбавитеся великих залишків, а дрібні можна прибрати розчинником. Довести скло до блиску допоможе спрей «Блискучий ефект» від Cif. Також зручно мати під рукою очищувальні вологі серветки для скла та дзеркал від Cif. Вони стануть у пригоді в тому випадку, коли пляма свіжа.

З лакованої поверхні забирайте піну в той момент, коли вона вже не рідка, але й не досягла повної полімеризації. Дочекайтеся, коли вона перестане липнути до пальців, а потім обережно видаліть. Склад повинен легко відійти. Після очищення протріть лаковий шар вологою ганчіркою.

Видалити герметик з покриття для підлоги (кварцвинила, ламінату, лінолеуму) можна за допомогою канцелярського ножа. Зріжте їм верхню частину застиглої піни. Дійте дуже обережно, щоб не подряпати матеріал. Плями, що залишилися, приберіть розчинником. Якщо деякі не відходять, то змочіть розчином ватяний диск, прикладіть до поверхні на кілька хвилин.

Металеві елементи також легко очистяться розчинником. Перед цим зріжте великі плями ножем.

Прибрати застиглу монтажну піну з одягу, рук та інших поверхонь можна. Підберіть найбільш підходящий із перерахованих засіб, і тоді результат не забариться.

Вам знадобляться:

  • перчатки,

  • тряпочка,

  • губка,

  • ватний диск,

  • щетка,

  • ветошь,

  • наждачний папір,

  • скребок,

  • шпатель,

  • нож,

  • морозильна камера,

  • ацетоновмісні розчини,

  • уайт-спірит, розчинник,

  • гас/бензин,

  • мыло,

  • крем,

  • рослинна олія,

  • засоби для миття посуду,

  • соль,

  • скраб,

  • лед

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago