Батареї – це місце, яке не так просто очистити під час звичайного прибирання. Тому часто ми залишаємо його на потім, не приділяючи належної уваги. Експерти ChystoPedia розкажуть, як помити радіатор опалення від пилу та зробити це максимально легко.
Обновлено Команда ChystoPedia
Для чого потрібно мити радіатор опалення?
Зміст статті
Іноді в домогосподарок виникає логічне питання: навіщо мити батареї, адже візуально вони виглядають чистими. Але навіть якщо зовні поверхня біла, ви будете засмучені, коли загляньте всередину. Це місце накопичує величезну кількість пилу. Однією з причин є місце розташування: з вікна надувається вуличний бруд і осідає під підвіконням. Також не будемо забувати про сухе повітря в квартирі, вовну тварин і предмети, що сприяють затримці пилу: м’які іграшки, книги, речі. І якщо інші поверхні ми регулярно протираємо, то радіатори опалення миємо у кращому разі під час генеральних прибирань. Чим загрожує ігнорування батарей?
-
Жирні засохлі плями. Насамперед це стосується кухонь. Ми можемо навіть не помітити, як під час приготування бризки осіли на радіаторі. Або шматочок їжі, впавши зі столу, зачепив його поверхню;
-
Зменшення тепловіддачі. Товстий шар сміття погіршує роботу опалювальних приладів. В результаті кімната не так добре прогрівається;
-
Брудне повітря. Частинки пилу циркулюють у кімнаті, що може негативно відбиватися на здоров’я дітей та алергіків;
-
Корозія – причиною стають бруд та жирові сліди.
При прибиранні господарок найчастіше лякає незручна конструкція радіаторів: адже всередину не так просто підлізти, і кут огляду обмежений. Але ми поділимося з вами лайфхаками, як зробити це легко, та які засоби використовувати під час збирання.
Способи помити радіатор опалення від пилу всередині, не знімаючи його
Абсолютно жодних проблем почистити радіатори немає. Досить щотижня протерти спочатку вологою ганчіркою, а потім сухою. А ось внутрішня частина досить важкодоступна і накопичує масу пилу та сміття.
У першу чергу приберіть захисні грати, якщо такі є. Її найзручніше сполоснути у ванні під натиском води з душу. Цього буде достатньо, щоб змити сміття та павутиння. Для сильних забруднень та засохлого жиру використовуйте Універсальний спрей Cif.
Перед тим як приступити до збирання, захистіть шпалери за батареєю. Можна покрити їх зверху клейонкою або будівельною захисною плівкою. Підставте вниз тазик або будь-який інший резервуар, щоб туди стікала брудна вода і мильна піна, не бруднивши покриття для підлоги.
Вам знадобиться:
- клеёнка
- захисна будівельна плівка
- тряпочка
- таз
- губка
- линейка
- пылесос
- фен
- носок
- перчатки
- ершик
- малярська кисть
- мильний розчин
Помити радіатор опалення всередині від пилу можна такими ефективними способами:
-
Пылесос.
Найкраще підходить для чавунних та алюмінієвих виробів. У цьому вони би мало бути видимих плям, тобто. нам потрібно очистити їх тільки від пилу, що скупчився. Насадки пилососа добре справляються з важкодоступними місцями всередині «гармошки»;
-
Фен.
Закріпіть на стіні за батареєю вологу ганчірку. Направте повітря з фена чи потік із парогенератора. Пил осідатиме на мокрій ганчірці. Після цього зніміть її, а по покриття пройдіться губкою. Так ви можете очистити сталеві та біметалічні прилади;
-
Носок.
Хоч би як ви намагалися, фен не допоможе з чавунними виробами. Справа в тому, що сміття і павутиння як би приварюються до гарячої поверхні. Надягніть на руку мокру шкарпетку і проведіть по задніх частинах. Повторіть ці дії двічі, щоб усі забруднення розмокли та відійшли.
-
Намилені рукавички.
Надягніть на руки тканинні рукавички і намочіть їх мильним розчином. Пальцями заберіть сміття між секціями.
-
Кипяток.
Такий спосіб використовуйте для дуже брудних батарей. Знизу підставте лист або будь-яку іншу тару, здатну витримати рідину високої температури. Полийте радіатор гарячою водою та потріть забруднення губкою.
-
Йоршик для пляшок.
Змочіть його содовим розчином і пройдіться по «ребрам».
-
Малярний пензель.
Довга ручка дозволить дотягнутися до найважчих місць.
-
Поролонова губка та гнучка лінійка.
Проріжте отвір усередині губки за розмірами лінійки: вона виконуватиме функцію ручки.
З сильними забрудненнями впорається універсальний крем, що чистить Cif MAX Ефект. Він не просто видаляє плями, що в’їлися, але і дезінфікує поверхню. М’яка активна крем-формула з делікатними мікрогранулами не дряпає та не ушкоджує покриття.
Якщо вам зручніший формат спрею, скористайтесь Універсальним ультрашвидким засобом від Cif. Розпорошіть його на поверхню, зачекайте 1-2 хвилини і змийте. Цей спрей може замінити вам одразу кілька пляшечок побутової хімії для прибирання будинку. Адже він підходить для використання на будь-яких твердих поверхнях, а також видаляє бруд із килимів, диванів та текстилю.
Радіатори опалення досить швидко накопичують бруд та сміття. Особливо всередині. Їх миття не забиратиме у вас багато часу, якщо приділяти цьому заняття належну увагу при щотижневому прибиранні. А всі перераховані вище способи допоможуть вам швидко очистити радіатор опалення зсередини від пилу, не знімаючи при цьому його зі стіни.