Жалюзі на вікнах вже давно не асоціюються лише з офісом. Завдяки своїй практичності вони стали широко використовуватися в квартирі: балкон або дитяча кімната. Але в будь-якому приміщенні на них осідає пил, жир, з’являються різні сліди. Завдяки порадам експертів ChystoPedia ви дізнаєтесь, як почистити жалюзі у домашніх умовах.
Тканинні штори та тюль можна швидко засунути в пральну машинку, а як вчинити із жалюзі, щоб їх не зіпсувати? Способи миття обумовлені особливостями конструкцій та матеріалів. Проте складнощі у роботі у них спільні. Регулярне сухе чищення підтримує стан у спальні або вітальні, а ось на кухні найчастіше безрезультативна. Крім того, зняти ламелі може бути проблематично, неправильними діями власники ламають механізм. Найкращий варіант – робити чистку не знімаючи.
Чим і як почистити жалюзі: загальні поради
Зміст статті
Якими б не були ламелі, всі вони потребують догляду. Методи очищення слід вибирати, виходячи зі складу. Обов’язково уточніть чи є спеціальне просочення. У цьому випадку слід бути обережними, щоб не порушити захисне покриття.
Загальні рекомендації щодо догляду:
-
Вивчіть інструкцію до засобу для чищення. Можна підібрати універсальні спреї, які підходять і для тканинних ламелей, і для пластикових. Наприклад, Універсальний спрей Cif.
-
Забирайтеся регулярно. Складні забруднення і старий шар жиру видаляється набагато проблематичніше.
-
Мийку роблять рухаючись зверху вниз. Тоді не утворюватиметься розлучень і потік.
-
Обробіть ламелі антистатиком. Так вони будуть притягувати менше пилу та бруду, і вам не доведеться так часто їх мити.
-
Особливу увагу вимагають вироби із дерева. Мити їх водою не рекомендується. Краще використовувати спеціальний засіб та м’яку ганчірку.
-
Професійна хімчистка. За будь-яких сумнівів довірте очищення жалюзі фахівцям.
Перед початком миття уважно вивчіть рекомендації від виробника, щоб необережно не зіпсувати конструкцію.
Як почистити жалюзі?
Рутинне миття набагато швидше робити, не знімаючи вироби з вікна. Найпростіше цю процедуру провести пилососом або ганчіркою. Якщо цього недостатньо, проведіть вологе прибирання. Розпиліть на поверхню Універсальний спрей Cif, потріть вологою губкою. Залишіть на кілька хвилин, щоб засіб розчинив забруднення. Потім приберіть залишки чистою ганчірочкою.
Під час миття бризки можуть потрапити на скло, підвіконня чи підлогу. Якщо вас це не влаштовує, спробуйте інші способи:
-
Вологі серветки Cif. Вони елементарні у використанні та не вимагають змивання водою.
-
Спеціальна щітка. Ідеальна і для горизонтально розташованих ламелей, і вертикальних.
-
Парогенератор. З легкістю очистить будь-який вид (не можна застосовувати лише на дерев’яних). Як правило, саме парогенератор використовують професійні хімчистки.
Як ми вже згадували, догляд багато в чому залежить від матеріалу. Давайте розберемося, як чистити кожен вид.
Ткань
Для очищення від пилу найкраще підійде пилосос із меблевою насадкою. Якщо тканина досить щільна, то витримає тертя щіткою. При появі сильних забруднень та затертостей, скористайтесь Універсальним спреєм Cif. Від тертя ламелі можуть пом’ятися. Прасувати їх заборонено, але можна акуратно відпарити.
На тканинні жалюзі наноситься спеціальне захисне покриття. Тому краще якомога довше уникати прання.
Пластик
Мабуть, найпростіші та невибагливі у догляді. Для початку просто приберіть з них пил пилососом. Нагоді насадка для меблів, що йде в комплекті. Потім збризкайте на серветку Cif для стекол і протріть кожну ламель. Це надасть блиску.
Навіть при акуратному зверненні на пластикові жалюзі на кухні з часом потрапляють краплі жиру, утворюється наліт, до якого так і притягується пил. Для їхнього миття краще використовувати кухонні засоби, розроблені для боротьби з подібними забрудненнями. Наприклад, Cif Сила природи. Він розчинить жир і поверне ламеля первозданний вигляд.
При миття жалюзі із пластику будьте обережні. Як правило, на них легко може утворитися зала при неакуратному поводженні.
Металл
Зазвичай такі жалюзі виготовляють із алюмінію. Він спокійно переносить вплив вологи та миючих засобів, тому ви можете почистити їх так само, як пластикові.
Якщо ви помітили невелике забруднення, то можна просто прибрати його серветками, що чистять.
Деревянные
Найскладніші у догляді вимагають дбайливого ставлення та застосування виключно спеціальних засобів. Строго заборонено мочити. Якщо з’явилися подряпини, їх можна забрати меблевим воском.
Як почистити вертикальні жалюзі.
Ми звикли до того, що вертикальні ламелі виготовляють із тканини, а горизонтальні із дерева, металу чи пластику. Але це не обов’язково так. Нині можна зустріти жалюзі з будь-яких матеріалів. Але все-таки рекомендуємо вам утриматися від розміщення ламелей із тканини на кухні. Особливо, якщо у вас погана витяжка. Найкраще місце для них – вітальня, спальня чи кабінет.
Основний догляд за тканинними жалюзі – це регулярно пилососити їх. Проведіть насадкою зверху донизу. Або можна скористатися липким валиком для збирання пилу. Карниз просто протріть під час вологого прибирання.
А ось вироби із натуральної соломки зовсім не люблять вологу. Якщо їх мити, зійде спеціальне захисне покриття. Тому тут прийнятне виключно прибирання з пилососом на мінімальному режимі.
Як почистити горизонтальні жалюзі
Горизонтальні жалюзі виконують із пластику, металу або дерева. Раніше ми вже згадували, як очистити кожен із цих матеріалів. Але іноді можуть траплятися нестандартні плями. Давайте розберемося, що робити з ними.
Часто пластикові білі жалюзі приваблюють дітей як чисте полотно. Не засмучуйтесь, адже їх можна легко відмити:
-
Спирт. Потріть брудну ділянку ваткою, змоченою у спирті. Будьте обережні під час використання рідини для зняття лаку: вона може з’їсти покриття;
-
Зубна паста. Нанесіть на слід, а потім змийте;
-
Лак для волосся. Збризкайте на пляму, зачекайте 1 хвилину і змийте мильною водою.
Також пластик дуже легко вбирає нікотин. Якщо ви звикли курити у квартирі, згодом вироби стануть жовтіти. Якщо ситуація не запущена і наліт не набув насиченого коричневого відтінку, врятувати ситуацію може сода. Її розводять у кашку та наносять на ламелі. Ефект буде як від відбілювача. Витримайте деякий час суміш на жалюзі, а потім змийте.
Такі прості правила догляду забезпечать не тільки чистоту жалюзі, а й продовжать термін експлуатації незалежно від виду і матеріалу. Регулярно робіть чистку, щоб уникнути в’їдання складних плям.