Як легко очистити килим від плям

Килимові покриття завжди були в моді. Вони додають кімнаті домашнього тепла, затишку, а також радують погляд. Один істотний недолік виробів – їм властиво швидко забруднюватись та вбирати запахи. Експерти ChystoPedia розкажуть, як швидко очистити килим від плям у домашніх умовах.

Основні правила догляду за килимом у квартирі

Почистити палас можна двома методами:

  • Сухім. Все сміття, що накопичилося, пил забираються за допомогою щітки, віника або пилососа. Також можна вибити покриття на вулиці. Однак такий метод неефективний при боротьбі з плямами, що в’їлися.

  • Вологим. Найоптимальніший варіант. Чищення виконується або вручну за допомогою ганчірки/губки, або миючим пилососом. Якщо забруднення невеликі і розташовані точково, достатньо буде пройтися по них вологою ганчіркою, щоб весь настил зберегти сухим. При цьому пам’ятаємо, що килими та паласи «не люблять» вологу. Пов’язано це з ймовірністю розмноження на покритті цвілі та мікроорганізмів. Тому після збирання необхідно просушити виріб на вулиці/балконі або за допомогою спеціальних сушильних агрегатів.

Правила догляду за паласами наступні:

  1. Регулярне очищення – мінімум один раз на тиждень;

  2. Прибирання за напрямком ворсу. Робиться це для того, щоб знизити ризик висмикування ниток.

  3. Необхідність чищення не тільки з лицьового, але й виворітного боку. Періодичність – один раз на місяць.

  4. Своєчасне видалення плям;

  5. Професійне очищення – один раз на рік.

Особливості різних видів паласів

Всі килимові покриття різняться на вигляд виготовлення. Вони бувають ручної роботи та фабричні. При цьому ворс може бути різної висоти: довгої, середньої або без ворсу. Однак, щоб правильно підібрати метод збирання, потрібно точно знати, з яких матеріалів зроблено килим. І вже залежно від його складу підбирати тактику очищення.

Килимове покриття може бути виготовлене з:

  1. Натуральних матеріалів (бавовни, шерсті, льону, шкіри, кокосових волокон). Такі вироби витримують лише сухе очищення. Якщо ж на поверхні є плями, необхідно підібрати делікатний засіб.

А шовкові та хутряні полоси не рекомендується терти щіткою або пилососити. Їх найкраще просто витрушувати. Вовняні відмінно витримують як сухе, так і вологе прибирання.

  1. Змішаних матеріалів (натуральних із синтетичними). Через присутність у складі натуральних волокон переважне сухе очищення. Видалення плям допускається вологою ганчіркою з використанням відповідних засобів.

  2. Синтетики (поліаміду, поліакрилу, поліестеру, нейлону) Це найбільш затребуваний тип паласів. Вони мають відмінні експлуатаційні характеристики та естетичний зовнішній вигляд. Якщо у виробу відсутня клейова основа, то дозволено як сухе прибирання за допомогою найрізноманітніших щіток, так і вологе, у тому числі прання.

Засоби для чищення килимів

Отже, чим же очистити килим від бруду? Давайте розумітися. Почнемо з перевірених народних методів:

  • Харчова сода та оцет. Для цього посипаємо пляму содою, залишаємо її на 20-30 хвилин, а потім пилососимо поверхню. Потім готуємо оцтовий розчин (1 л теплої води, 1 ст. л оцту 9%). Обприскуємо їм забруднення та залишаємо на півгодини. Після закінчення часу вичищаємо його за допомогою щітки, рухаючись у напрямку ворсу.

  • Пральний порошок. Додаємо невелику кількість порошку у теплу воду. Перемішуємо до повного розчинення гранул, а потім ретельно очищаємо плями.

  • Перекис водню із содою. Щоб почистити палас у квартирі, потрібно приготувати розчин. Беремо 2 ст. л. соди, розчиняємо їх у ½ склянки перекису. Розпорошуємо, протираємо палас мікрофіброю. Наносимо засіб повторно, витримуємо на килимі 10-15 хвилин.

  • Господарське мило та скипидар. Для приготування засобу змішуємо 1 ст. л. скипидару, мильну стружку та 1 л води. В результаті перемішування всіх компонентів має вийти піна. Наносимо її за допомогою м’якої щітки або твердої сторони губки. Після протираємо чистою ганчірочкою.

  • Лимонний сік. Для заміни соку підійде концентрований розчин лимонної кислоти. Залишаємо засіб на кілька годин. Потім обов’язково протираємо вологою ганчіркою, щоб усунути залишки соку і не дати ворсу склеїтися. Такий спосіб також допоможе усунути неприємний запах.

Але є у народних способів істотний недолік – вони можуть бути набагато менш ефективними, ніж спеціальні засоби. Універсальний спрей Cif завдяки потужній грязевідштовхувальній формулі швидко очистить навіть складні плями від кави, трави або моторного масла. Техніка використання дуже проста – розпорошуємо Cif на забруднення, чистимо за допомогою губки, а потім протираємо вологою ганчіркою.

Правильний та своєчасний догляд за килимовим настилом – запорука його довговічності та естетичності. Крім того, пил, що накопичується у ворсі, не лише забруднює його, а й ставить під удар здоров’я домочадців. А вчасно неочищена пляма може назавжди зіпсувати зовнішній вигляд паласа. Саме тому регулярне прибирання виробу стає не забаганням, а гострою необхідністю.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago