Мабуть, найбільше від бруду та інших побутових «травм» у нашому будинку страждають підлоги. За їхнім станом та чистотою можна відразу визначити наскільки акуратні чи недбайливі господарі. Завдяки нашим порадам підлоги у вашому будинку будуть красивими і доглянутими і засяють ідеальною чистотою.
Не всі підлоги однакові. Навіть серед основних категорій їх покриттів — дерев’яних, кам’яних, керамічних існує безліч різних варіантів. Кленова деревина не схожа на соснову; мармур – на граніт; плитка буває з глазур’ю та без неї.
Однак усі підлоги витоптуються і бруднюються, тому можна говорити про деякі універсальні способи їх чищення. Орієнтуйтеся на «піраміду», а коли вичерпаєте її можливості, звертайтеся до індивідуальних рекомендацій у тексті.
Щоб почистити дерев’яну підлогу, доведеться встати рачки. І не обгортайте його повністю водою – обробляйте по черзі невеликі ділянки. Загалом будьте готові побувати Попелюшкою.
Використовуйте Glorix і Ваші підлоги завжди будуть виблискувати, а Ви не витратите надто багато зусиль. Для кожної з наведених нижче поверхонь, Ви зможете знайти свій Glorix, потрібно лише уважно ознайомитися з інструкціями щодо застосування на етикетці.
Змочуйте розчином м’яку ганчірку або губку, віджимайте та протирайте підлогу. Потім — м’якою сухою ганчіркою.
З дерев’яною підлогою треба поводитися дбайливо — не лише з естетичних міркувань, а й для того, щоб рідше його шкурити. Це чималі витрати часу, сил чи, якщо когось наймати, грошей. Це бруд. До того ж наждак видаляє не лише бруд та старе покриття, а й шар деревини. Обробляючи їм підлогу, ви поступово протираєте у ньому дірки.
Визначивши тип покриття дерев’яної підлоги, ви зможете вибрати оптимальний спосіб догляду за ним. Якщо підлогу клали або востаннє освіжали до середини 1960-х, вона, швидше за все, вкрита лаком або шелаком. Ці покриття залишаються на деревині, їх зазвичай вощать. Перш ніж нанести нове, таке покриття треба зняти з підлоги циклюванням. Пізніше почали застосовувати поліуретан. Він просочує дерево і не потребує восіння. Це покриття можна оновлювати лише на витертих ділянках.
У непомітному місці пошкребіть свою дерев’яну підлогу рубом монетки. Якщо покриття відходить «лусочками», це, швидше за все, лак або шелак. Якщо нічого не відокремлюється, покриття, ймовірно, поліуретанова.
Щоб перевірити, чи є віск, капніть водою на підлогу. Зачекайте 10 хвилин і подивіться, чи з’явилася під нею світла пляма. Воно означає, що підлогу вощили. Якщо нічого не змінилося, воску немає.
У разі лакового або шовкового покриття добре діє рідкий віск на розчиннику. Він видаляє бруд з основною частиною старого воску (попереджаючи його накопичення) та залишає тонкий шар нового. Цей засіб можна наносити сухою м’якою ганчіркою, прикріпленою до аплікатора з довгою ручкою, але краще опуститися рачки. Можна також працювати електрополотером, часто змінюючи насадки. У будь-якому випадку після цього треба відполірувати підлогу чистою ганчіркою. У жодному разі не покривайте дерев’яні підлоги водорозчинним лаком, що самополірується.
У разі поліуретанового покриття натирайте підлогу до блиску ганчіркою з невеликою кількістю меблевої олії (без воску – повірте з написом на упаковці). Використовуйте його скупо, інакше воно притягатиме пил, а підлога перетвориться на ковзанку.
Чистячи кам’яну підлогу, застосуйте старомодний спосіб: посипте його вологою тирсою, потріть жорсткою щіткою і приберіть віником з совком. На закінчення пропилососьте.
Багато кам’яні підлоги, особливо мармурові, вимагають засобу для чищення з нейтральним рН (питайте на фірмі, яка підлоги продає і укладає). Добре діє вода з розведеною в ній м’якою посудомийною рідиною. Якщо потрібна більш жорстка обробка, попросіть фірму, що настелила підлогу, порекомендувати вам потрібні засоби. Також можна звернутися за допомогою до професіонала.
Щоб очистити підлогу з керамічної плитки, часто досить швидко пройтися по ній мокрою шваброю. Власне кераміка практично не брудниться; проблему представляє бруд у швах між плитками.
Наносите ці склади шваброю або електрополотером, що чистить. Потім промийте підлогу чистою водою зі шваброю. Добре діє також фірмовий засіб для чищення, наприклад, Glorix.
Чистячи шаруваті (ламіновані) підлоги, пам’ятайте, що, як і дерев’яні, вони не люблять, коли їх заливають водою (до речі, така підлога збирається з плит, що з’єднуються в шпунт, часто імітують дерево). Не використовуйте розчинники, абразиви, універсальні засоби для чищення, політуру та віск. Це єдині обмеження.
Деякі виробники таких підлог рекомендують свої фірмові засоби для чищення, які зазвичай недешеві. Часто дешевий і не менш ефективний засіб — Glorix.
Якщо шарувата підлога подряпана, спробуйте повернути йому належний вигляд фірмовим заробним олівцем відповідного кольору. Якщо сильне пошкодження, краще викликати професіонала, який замінить одну-дві плити.