Скільки разів, сидячи в офісі, ви мріяли про те, що повернетеся додому, скинете туфлі, пройдете у вітальню, і там на вас чекає ВІН – ваш улюблений, м’який і найкращий у світі диван. Але пам’ятайте: як і будь-яка улюблена істота, він потребує ніжної турботи та догляду. Навіть якщо ви дуже обережні і на м’яких меблях немає плям від їжі, напоїв і маленьких пакостей від домашніх улюбленців, диван або м’які крісла потрібно регулярно очищати від пилу, бруду та мікробів, а також неприємних запахів, які накопичуються на і в ньому. Непоганий спосіб – це професійна хімчистка, проте ви й самі можете використовувати різні засоби для чищення м’яких меблів, щоб ваш диван та стільці виглядали як нові. Перш ніж приступити до чищення, дізнайтеся, з якого матеріалу зроблено оббивку ваших м’яких меблів і як її слід доглядати. Отже, команда ChystoPedia розповість, як почистити м’які меблі в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги спеціалістів.

Способи чищення м’яких меблів у домашніх умовах

Якщо у вашому місті є хімчистка м’яких меблів, можна довірити цю справу професіоналам. Фахівець виконає всю роботу вдома лише за кілька годин. Подушки можна і потрібно здавати в хімчистку окремо. Однак припустимо, що ви хотіли б заощадити та зробити все своїми руками. Ефективне чищення м’яких меблів буває двох видів.

Сухе чищення.Можна зайнятися чищенням і самостійно, якщо у вас є пилосос із насадками для чищення м’яких меблів. З його допомогою можна позбутися пилу та її мешканців – пилових кліщів, які можуть жити в глибині вашого улюбленого крісла. Вибирайте пилосос із функцією очищення парою. Такий апарат нагріває пару до 80 градусів за Цельсієм і здатний позбавити вас від алергенів та пилу. Після збирання можна обробити приміщення за допомогою кварцової лампи. Чистити м’які меблі таким способом актуально, якщо на них немає плям, що в’їлися, або розлучень. В іншому випадку вам знадобиться серйозніша процедура.

Для меблів з оббивкою з тонких тканин рекомендується вибирати мінімальну потужність пилососа.

Вологе чищення.Якщо оббивку вашого дивана можна обробляти водою та засобами для м’яких меблів та килимів, дійте за наступною схемою:

  1. Якщо чохли з подушок дивана або крісла можна зняти, то випрати їх у вашій пральній машині окремо. Не забудьте заздалегідь вивчити інструкцію: деякі види тканин можуть пошкодитися при пранні машини. Найкраще прати чохли в режимі делікатного прання з миючими засобами, що щадять.

  2. Застеліть підлогу навколо дивана газетами або поліетиленовими пакетами, щоб бризки не забруднили поверхню.

  3. Протестуйте засіб для чищення на невеликій ділянці оббивки, щоб переконатися, що він не зіпсує тканину.

  4. Як швидко почистити м’які меблі до приходу гостей? Нанесіть засоби для чищення м’яких меблів спочатку на спинку дивана, потім на підлокітники, сидіння та нижню частину. Наносите засіб на невеликі квадрати приблизно 40 на 40 см і розтирайте його щіткою протягом 30 секунд. За цей час воно проникне досить глибоко для того, щоб видалити забруднення, але не настільки, щоб диван було складно висушити.

  5. Переконайтеся, що на дивані не залишилося розлучень, і зберіть залишки засобу для чищення пилососом, якщо він розрахований на вологе прибирання. Деякі господині рекомендують не пилососити, а залишити м’які меблі на деякий час, щоб вони висохли природним чином.

Матеріал оббивки меблів та способи його очищення

Замшу та нубук рекомендують чистити спеціальною гумовою щіткою.

Оббивку зі шкіри чи шкірозамінника краще чистити призначеними для цього засобами або спеціальними серветками. Знавці народних засобів рекомендують наносити на такі меблі злегка збитий яєчний жовток, який слід залишити на 10-15 хвилин, після чого протерти вологою ганчіркою. Будьте обережні при тестуванні нових способів чистики та не забудьте ретельно протерти поверхню вологою ганчіркою, щоб видалити залишки яєчного білка з оббивки.

Оббивку з віскози та натурального шовку в домашніх умовах варто чистити лише м’якою щіткою для одягу.

Використання спеціальних засобів для чищення м’яких меблів

Якщо вам занадто дорогий ваш улюблений диван і експериментувати з народними методами видалення плям немає жодного бажання, можна придбати спеціальні засоби для чищення:

  • шампунь,

  • порошок,

  • пену,

  • спрей.

Наприклад, піна забезпечує глибоке проникнення вглиб текстильного матеріалу, за рахунок чого можна позбутися навіть застарілих плям. А ось шампуні краще використовувати лише для свіжих забруднень. Відмінним помічником в прибиранні буде універсальний засіб для чищення текстилю і поверхонь, Cif спрей Ультра швидкий, проти складних плям, яке швидко поверне меблів ідеальний зовнішній вигляд. Його можна використовувати на текстильній оббивці. Так що якщо ви не знаєте, чим почистити м’які меблі від плям напередодні приходу гостей максимально швидко, обов’язково візьміть цей спрей на замітку.

Піна, яку не потрібно змивати, відмінно підійде для замші. А ось шкіру потрібно тримати подалі від будь-якого професійного порошку для глибокої очистки, до складу якого входить спирт. Інакше ризик пошкодити покриття оббивки.

Способи видалення плям народними засобами

Багато господині вважають за краще все робити самостійно, щоб точно знати склад рідини, якою оброблятимуться їхні улюблені предмети інтер’єру. І зараз ми розповімо, чим почистити засалені м’які меблі, а також вивести плями, якщо під рукою немає професійного засобу.

Мильний розчин.Відмінно підходить для додання свіжого вигляду меблів, що «втомилися». Якщо на дивані чи кріслі немає сильних забруднень, проте зовні він вже не виглядає новим та привабливим, приготуйте спеціальний розчин із 10 грамів стружки господарського мила та половини склянки теплої води. Також допускається використання кондиціонера для білизни або миття посуду (актуально для жирних плям). Збийте якнайбільше піни і нанесіть її на проблемні зони оббивки. Намагайтеся, щоб на матеріал потрапляла мінімальна кількість води, оскільки вона утворює додаткові розлучення. Терти не потрібно, нехай піна просто вбереться. Приблизно через півгодини позбавтеся залишків за допомогою пилососа, а потім протріть матеріал сухою серветкою. Для очищення дерев’яних вставок в підлокітниках рекомендується придбати зручні універсальні серветки Cif для очищення поверхонь без розлучень (вологі).

Розчин оцту.Добре допомагає за наявності на м’яких меблях плям крові. Якщо забруднення зовсім свіже, його можна легко та швидко видалити холодною водою (тепла лише погіршить ситуацію). Для застарілих плям допоможе наступний варіант домашнього засобу для чищення. Приготуйте розчин з літра води та двох столових ложок оцту. Нанесіть його на ватний диск і акуратно протріть пляму у напрямку від країв до центру. Для особливо складних випадків можна додатково використовувати мильний розчин. Обов’язково просушіть оббивку.

Сода.Актуальна для видалення плям від вина, пива та іншого алкоголю. Якщо свіже забруднення, його можна просто рясно посипати сухою содою. Вона чудово вбирає рідини. Залишіть її приблизно на годину, а потім зберіть за допомогою пилососа. Як бачите, чищення м’яких меблів своїми руками – не таке вже й складне заняття.

Сіль для виведення жирних плям.Прийоми їжі на м’яких меблях нерідко призводять до неприємних казусів. Жирні плями особливо сильно видно на світлій оббивці і відразу впадають у вічі. Якщо ви хочете упорядкувати улюблене крісло або диван, густо засипте проблемну ділянку матеріалу сіллю. Залиште її на плямі щонайменше на годину. Для застарілих забруднень може додатково знадобитися мильний розчин. Після всіх маніпуляцій дайте оббивці просохнути. Якщо ви досі знаходилися в роздумах, як почистити світлі м’які меблі, не нашкодивши її красивому відтінку, то тепер точно знаєте, як вирішити подібну проблему.

Антистатик від шерсті.Проблема ворсу, що накопичився на м’яких меблів, знайома більшості власників домашніх тварин (за винятком деяких порід кішок і собак). Якщо вам набридло постійно збирати зі свого одягу цілі пучки вовни після того, як посиділи на дивані або кріслі, обробіть оббивку звичайним антистатичним спреєм. Розпорошіть засіб на рукавичку або серветку, а потім пройдіться ними поверхнею меблів. Ну і звичайно, не забувайте регулярно вичісувати своїх улюбленців. Тепер ваші вихованці можуть спокійно спати там, де їм хочеться, без ризику завдати незручності своєму господареві.

Виведення чорнила з оббивки.Як почистити м’які меблі від бруду, якщо вони були забруднені пастою кулькової ручки? Все досить просто. Шкіряна оббивка легко очищається за допомогою крему для рук або спирту (його варто використовувати дуже акуратно, щоб уникнути виникнення білих плям, попередньо рекомендуємо перевірити стійкість фарби матеріалу на непомітній ділянці). Нанесіть засіб на ватний диск і з невеликим натиском (але не тріть сильно, щоб не розмазати чорнило ще більшою площею поверхні) протріть забруднену область. Видаліть залишки серветкою. Якщо пляма не забирається відразу, процедуру слід повторити до досягнення бажаного результату.

Доглядайте свої м’які меблі правильно, і вона прослужить вам довгі роки. Використовуйте спеціальні засоби чи пробуйте народні методи. Головне правильно підбирати їх під тип матеріалу оббивки.

Часті питання про те, як почистити м’які меблі в домашніх умовах

Як чистити меблі з тканинною оббивкою?

Використовуйте універсальний засіб для чищення текстилю та поверхонь, Cif спрей Ультра швидкий, проти складних плям з антибактеріальним ефектом. Воно швидко видалить навіть складні плями і не залишить по собі розлучень.

Як провести сухе чищення м’яких меблів самостійно?

Використовуйте пилосос із спеціальними насадками для чищення м’яких меблів. Бажано вибирати модель із функцією обробки парою.

Яким засобом можна почистити м’які меблі?

Все залежить від матеріалу оббивки. Велюр, флок та замшу слід чистити мильним розчином. Чисту тканину можна просто промокнути рушником у напрямку ворсу. Для замші та нубуку підійде спеціальна гумова щітка. Оббивку зі шкіри чи шкірозамінника краще чистити призначеними для цього засобами або спеціальними серветками.

admin

Recent Posts

Як правильно почистити праску від накипу всередині

Ви тільки почали гладити свіжовипрану блузу, а з підошви на тканину вилилася іржава вода? На…

1 день ago

Прибирання при алергії: поради та хитрощі

Як уникнути алергії на миючі засоби та підтримувати будинок у чистоті? Усі відповіді у нашій…

2 дні ago

Як зробити мило ручної роботи?

Мило можна купити в будь-якому магазині або аптеці, і звичайно, немає необхідності зробити мило ручної…

3 дні ago

Як відмити плитку у ванній лише за 15 хвилин (або менше!)

Як відмити кахель у ванній за 15 хвилин чи навіть менше? Дізнайтеся ефективні способи чищення…

4 дні ago

Чим випрати ручку?

Будь-яка господиня хоч раз зіштовхувалася зі слідами від кулькової ручки. Раптом протікала паста, зачепили ручкою…

5 днів ago

Свіже рішення: секретний спосіб вивести запах котячої сечі з килима та підлоги.

Виведення запаху котячої сечі з килима та підлоги в домашніх умовах можливе. Дізнайтеся ефективні способи…

6 днів ago